O blogu „Polka w Norwegii”.


Warning: Creating default object from empty value in /home/polkawnor/domains/polkawnorwegii.pl/public_html/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/filters.class.php on line 117

Warning: Creating default object from empty value in /home/polkawnor/domains/polkawnorwegii.pl/public_html/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/filters.class.php on line 117
Polka w Norwegii

Dzień dobry!

Lubię pisać, dzielić się z ludźmi tym, co dla mnie istotne… Pomaganie innym zawsze sprawiało mi przyjemność. Dlatego w chwili, gdy przyszło mi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w kraju, pełnym kulturalnych tajemnic i urzędowych zawiłości, zaczęłam dzielić się z Wami swoją historią. Może komuś się to, kiedyś, przyda- pomyślałam. Tak powstała Polka w Norwegii.

Razem, raźniej.

Zaczęłam pisać najpierw z myślą o tych, którzy mi najbliżsi – kilka, czasem kilkanaście wiadomości dziennie, na które chciałam, ale nie zawsze miałam czas odpisać. Oni się martwili, zwyczajnie chcieli wiedzieć co u mnie, ja z kolei, w pogoni za kolejnym urzędnikiem, w drodze na kurs językowy, albo z niego, nie dawałam rady odpisać wszystkim. Z czasem zaczęłam rozmyślać nad rozwiązaniem, które ułatwiłoby komunikację i dotarcie do wielu osób jednocześnie. Gdy pojawiły się pierwsze pytania zadawane przez bliższych i dalszych znajomych (czasem nieznajomych), którzy pytali praktycznie o wszystko – począwszy od tego, co polecam do jedzenia, zwiedzania, słuchania, poprzez kwestie urzędowe, na pytaniu o cenę paczki papierosów kończąc, wiedziałam już, co zrobić.

To właśnie wtedy postanowiłam, że zacznę pisać dla szerszego grona odbiorców. Ot tak, po to by Norwegią zaciekawić, trochę wyjaśnić, czasem pomóc. By Ci, którzy znajdą się w podobnej do mojej sytuacji, mieli łatwiej, a Ci, którzy przybywają w celach turystycznych, zobaczyli więcej, inaczej, niż sugerują przewodniki. Moim celem jest pokazywanie praktycznych rozwiązań, podpowiadanie gdzie ogłaszają kursy norweskiego za darmo, ułatwianie emigracyjnej drogi. Bo to, że jesteśmy tu, „na obczyźnie”, często sami, bez najbliższych, jest już wystarczająco trudne. Cała reszta niech będzie łatwiejsza. Bo ja, po przejściu tej emigracyjnej drogi, wiem już, że może taka być. Będzie emocjonalnie, subiektywnie i zdecydowanie z sercem na dłoni. Po mojemu.

Już teraz, na wstępie, życzę Wam i sobie szczęścia… Polka w Norwegii.

I jeszcze jedna kwestia. Polka w Norwegii. Dlaczego? Polka- bo narodowość, ale i moje drugie, niby-imię. Znajomi od zawsze nazywali mnie właśnie w ten sposób. Kto by pomyślał, że kiedyś mi się to przyda… :)

Zatem w drogę. Zapraszam na wspólną podróż po Norwegii…

3 Comments

  1. StryjMieczysław

    No przecież kwestię „za razem” przerabialiśmy już. A najnowszym wpisie…

  2. StryjMieczysław

    W najnowszym wpisie miało być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén